Czym jest Akademia

Akademią Zdrowia nazwaliśmy serię spotkań, które cyklicznie (raz w miesiącu) odbywają się na terenie całego kraju i za granicą.

Celem Akademii jest budowanie świadomości jak dbać o własne zdrowie poprzez stosowanie naturalnych metod i diagnostyki biochemicznej, odnoszących się do przyczyn zdrowia oraz stylu życia.
Wyjaśniamy zasadność stosowania przyczynowego podejścia do zdrowia – w przeciwieństwie do objawowego , wskazujemy jakie czynniki decydują o zdrowiu, w jaki sposób żywność i rośliny wpływają na zdrowie, zasadność naturalnej suplementacji, różnicę między naturalnymi a syntetycznymi suplementami, wskazujemy dobre źródła naturalnych suplementów, jak rozpoznać niedobory składników odżywczych, obecność metali toksycznych w tkankach, jak określić typ metabolizmu, równowagę kwasowo-zasadową i inne czynniki określające styl odżywiania i metody detoksykacji.

W obliczu wielu zagrożeń cywilizacyjnych powinniśmy wiedzieć jak zachować zdrowy rozsądek i jakie działania podjąć aby osiągnąć optymalny efekt zdrowotny.
Akademie są pomocne we wprowadzaniu i monitorowaniu zmian w żywieniu i stylu życia: profilaktyce, wsparciu leczenia i rehabilitacji.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony oraz do udziału w naszych spotkaniach. Chcemy inspirować naszą pasją i naszym entuzjazmem oraz zachęcać do studiowania tematu jak być zdrowym człowiekiem.